Při medovém zpracování bez vody se opravdu nepoužije ani kapka vody. Kávovým třešním se po sběru oloupou slupky a zrna se suší s pergamenem a především s dužinou na povrchu. Tzv. “mucilage” – sliz. Kávové zrna jsou pak rozprostřeny na tzv. afrických postelích. Africké postele mají konstrukci z bambusu a káva se na nich suší 15 až 20 dní. Během sušení je však nutné zrna prohrabovat a otáčet. Především ty, které mají na sobě větší množství dužiny. Káva, která by nebyla dostatečně prohrabována, by mohla začít plesnivět. Na noc jsou zrna přikryta plachtou, aby nenavlhla.
Káva a její výsledná chuť se liší dle množství zachované dužiny. Množství dužiny jde pak poznat podle barvy na uschlé kávě. Káva chutná z každé varianty trošku odlišně. Všechny tyto způsoby rádi využívají ve Střední Americe.
Kávy Cerro Los Vindas jsou ručně sbírány v jejich největší zralosti a odborně sušeny pak projdou mlecí stanicí Palmichal. Rozvlákněním se odstraní zhruba 20 % ovocné dužiny a celých 80 % se nechá zaschnout na zrnu. Betonové postele se používají po dobu šesti dnů před konečným zpracováním v bubnové sušičce, aby byl proces dokončen co nejlépe. Po dvou měsících ležení v pergamenu, mleté za sucha, tříděné podle hmotnosti, hustoty, velikosti a barvy je kafe expedováno v pytlích Grainpro.